Proces sprzedaży spółki

Od tego, w jaki sposób powstanie podmiot gospodarczy decyduje przedsiębiorca – tradycyjnie będzie składał wnioski do rejestrów i urzędów, a może zakupi gotowy podmiot gospodarczy od firmy? Wybór opierać się będzie przede wszystkim na czynnikach związanych z czasem procedury oraz kosztami, jakie ponieść musi wnioskodawca. Sporządzenie dokumentu w formie aktu notarialnego będzie droższym rozwiązaniem i bardziej czasochłonnym, niż zakup działalności.

Formularz, który posiada oficjalną formę musi zostać podpisany przez notariusza, a to wiąże się z dokonaniem opłaty za wykonaną usługę, natomiast gotowe przedsiębiorstwo posiada wszystkie niezbędne wpisy do rejestrów oraz wnioski złożone do urzędów oraz organów, więc Klient jest zwolniony z dodatkowych opłat i formalności.

Jak natomiast wygląda taki proces sprzedaży spółki? Otóż obydwie strony spotykają się w kancelarii w celu podpisania umowy kupna-sprzedaży i przekazania pełnej dokumentacji poświadczającej, że podmiot gospodarczy nie prowadził działalności i nie posiada zobowiązań, a więc w uśpieniu czekał na Klienta.

Po przekazaniu pism i deklaracji jednostka gospodarcza jest gotowa do prowadzenia działalności – wystawiania faktur, nawiązywania współpracy z kontrahentami czy sprzedaży towarów i usług, jeżeli dodatkowo posiada wpis do VAT.

Zadzwoń